AKTUALNOŚCI

Activ pomaga w budowie największego na świecie statku żaglowego

Stocznia Brodosplit ze Splitu zatrudniła 34 pracowników z polskiej firmy Activ. Polacy pomagają w budowie największego na świecie statku żaglowego Flying Clipper. 

Pracownicy stoczni Activ wykonują prace związane z dekoracją wnętrz jednostki: prace stolarskie w pomieszczeniach wspólnych dla pasażerów i załogi, a także przy cięciu i instalowaniu blach. – Wygraliśmy przetarg na wyposażenie pomieszczeń publicznych i restauracji. Meble, które montujemy na pokładzie pochodzą z fabryki firmy Activ. Ponadto realizujemy prace związane z montażem izolacji, blachownia oraz ścian i sufitów – mówi Tomasz Pakos, menadżer projektu ze stoczni Activ. – Wybierając naszą ofertę Chorwaci postawili na doświadczenie i profesjonalizm – dodaje.

Tomasz Pakos przekonuje, że Polacy świetnie się sprawdzają przy realizowaniu tego projektu. Tak dobrze, że przedstawiciele chorwackiej stoczni kierują kolejne zapytania pod adresem firmy związane z realizacjami nowych budów.

Polacy bedą uczestniczyć w pracach przy żaglowcu do samego końca, czyli do lipca 2018 roku. Wtedy jednostka ma być oddana armatorowi.

Flying Clipper, pięciomasztowy żaglowiec, mierzy 162,22 m długości, a powierzchnia jego żagla to 6 347 m2. Będzie największą tego typu jednostką na świecie. Statek budowany jest dla armatora Star Clippers. Flying Clipper przejmie rolę największego żaglowca po Royal Clipperze, który może zabrać „jedynie” 277 pasażerów.

Na pokładzie Flying Clipper pomieści się 139 członków załogi oraz 300 pasażerów. Zaplanowano dla nich 150 kabin oraz liczne atrakcje, m.in.: cztery bary, trzy baseny, jadalnię, spa, bibliotekę i platformy sportów wodnych. Flying Clipper wzorowany jest na zbudowanym w 1911 r. statku France II, który w tamtym okresie był największym żaglowcem w historii świata.

Projekt zwodowanego w sobotę żaglowca przygotował Zygmunt Choreń, zwany „ojcem żaglowców”. Spod jego ręki wyszły projekty największych na świecie statków żaglowych, m.in. SV Royal Clipper, Fryderyk Chopin, STS Dar Młodzieży i pięć podobnych jednostek dla ZSRR, które są eksploatowane do dzisiaj.

Zobacz źródło.

POPRZEDNIE AKTUALNOŚCI
resizer

Wspieramy lokalną drużynę Potok Pszczółki

resizer

Podsumowanie 27. edycji targów SMM

Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich – SMM 2018 dobiegły końca. W Hamburgu zaprezentowało się 2 289 wystawców z 69 krajów, w tym z Polski. Z naszą kamerą odwiedziliśmy polskie stoiska.

resizer

ACTiV na Targach SMM w Hambugu (4-7.09.2018)

Tegoroczna edycja SMM będzie miała miejsce w dniach 4-7 września 2018 roku w Hamburgu.  Gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska, oznaczonego B5.207.

resizer

Prace ACTIV na katamaranie Oceanograf

Gdyńska Stocznia Remontowej „Nauta" która wraz z konsorcjum z stocznią „Crist” , zbudowała katamaran naukowo-badawczy dla Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jednostka dnia 24 czerwca 2016 oficjalnie otrzymała imię – Oceanograf. Firma Activ spółka z o.o. wykonała na katamaranie wszystkie prace wyposażeniowe pod tzw. klucz.

ul. Bałtycka 4
83-032 Pszczółki, Polska
tel. + 48 58 692 05 23
fax: +48 58 692 80 22
e-mail: info@activship.com

NAPISZ DO NAS