AKTUALNOŚCI

Wydarzenie z Baltexpo 2017

11 września 2017 roku w ramach Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2017 w Gdańsku podpisano list intencyjny rozpoczynający prace nad utworzeniem konsorcjum firm zainteresowanych stworzeniem polskiego łańcucha dostaw dla projektu „W pełni wyposażonej podstacji transformatorowej na morskie farmy wiatrowe”.

Ideą konsorcjum jest dostarczenie na rynek zaawansowanego technicznie, w pełni wyposażonego produktu – podstacji transformatorowej na morską farmę wiatrową. Dotychczas różne polskie firmy dostarczały konstrukcje takich morskich trafostacji bez wyposażenia.

Sygnatariuszami listu intencyjnego są firmy:

  • Activ Sp. z o.o. – wykonawca wyposażania wnętrz „pod klucz” i producent morskiego wyposażenia meblowego
  • Ciecholewski-Wentylacje – producent systemów HVAC
  • Enamor – producent morskich systemów łączności
  • Famor – producent morskich systemów oświetleniowych
  • GSG Towers – producent stalowych konstrukcji offshore oraz wież wiatrowych
  • Lotos Serwis – wykonawca wielu instalacji rurociągowych
  • MPL Techma – producent zaawansowanych systemów automatyki przemysłowej
  • Protea – producent specjalistycznych rozwiązań dźwigowych.

Wszystkie strony porozumienia od wielu lat uczestniczą w projektach związanych z morską energetyką wiatrową – posiadają odpowiednie doświadczenie oraz zasoby produkcyjne, jak również projektowe.

Głównymi założeniami podpisanego listu intencyjnego jest stworzenie wspólnego produktu o gotowości rynkowej, rozpoczęcie prac nad polonizacją łańcucha dostaw dla polskich farm wiatrowych oraz prowadzenie działań uświadamiających o potencjale realizacyjnym sygnujących firm.

Nadarzająca się okazja, jaką są zbliżające się do fazy realizacji projekty polskich farm wiatrowych, jest doskonałym momentem na zacieśnienie współpracy i stworzenie wspólnego produktu opartego o posiadane kompetencje i możliwości.

POPRZEDNIE AKTUALNOŚCI
resizer

Wspieramy lokalną drużynę Potok Pszczółki

resizer

Podsumowanie 27. edycji targów SMM

Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich – SMM 2018 dobiegły końca. W Hamburgu zaprezentowało się 2 289 wystawców z 69 krajów, w tym z Polski. Z naszą kamerą odwiedziliśmy polskie stoiska.

resizer

ACTiV na Targach SMM w Hambugu (4-7.09.2018)

Tegoroczna edycja SMM będzie miała miejsce w dniach 4-7 września 2018 roku w Hamburgu.  Gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska, oznaczonego B5.207.

resizer

Prace ACTIV na katamaranie Oceanograf

Gdyńska Stocznia Remontowej „Nauta" która wraz z konsorcjum z stocznią „Crist” , zbudowała katamaran naukowo-badawczy dla Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jednostka dnia 24 czerwca 2016 oficjalnie otrzymała imię – Oceanograf. Firma Activ spółka z o.o. wykonała na katamaranie wszystkie prace wyposażeniowe pod tzw. klucz.

ul. Bałtycka 4
83-032 Pszczółki, Polska
tel. + 48 58 692 05 23
fax: +48 58 692 80 22
e-mail: info@activship.com

NAPISZ DO NAS